Gdzie wysłać dziecko na obóz rowerowy w Krakowie?

Gdzie wysłać dziecko na obóz rowerowy w Krakowie?

Obozy rowerowe to szansa na rozwój dziecka

Wakacje to świetna okazja, aby zorganizować dziecku wypoczynek nie tylko regenerujący jego siły przed nowym rokiem szkolnym, ale także uruchamiający nowe zasoby dziecka. Do takich form aktywnej rekreacji należą obozy rowerowe, zalecane przez psychologów i pedagogów jako nauka współpracy w grupie, a także profilaktyka zburzeń z koordynacją ruchu, do których zalicza się obecnie dyslektyczne problemy z czytaniem i pisaniem. Na rowerze dziecko trenuje nie tylko kondycję organizmu i buduje siłę mięśni, ale i koordynacji i harmonizacji ulegają obie półkule mózgowe. Argumentów na rzecz wypoczynku wakacyjnego na rowerze jest wiele, ale podstawowy: dobra zabawa w grupie rówieśniczej pozostaje niezmienny.

Gdzie na obóz rowerowy?

Borków koło Kielc to miejscowość wielu obozów rowerowych. Jest ona uczęszczana przez młodych rowerzystów i wielokrotnie wybierana przez ich rodziców w kolejnych sezonach wakacyjnych. Jezioro, piaszczysta, czysta plaża, sosnowy las to wymarzone elementy wypoczynku wakacyjnego. Dostępne są też korty tenisowe i stadnina koni, do których uczestnicy obozów dojeżdżają oczywiście na rowerach. Każdy z pokoi posiada oddzielny, wysokojakościowy węzeł sanitarny. Cena wypoczynku obejmuje także trzy posiłki dziennie, ubezpieczenie zdrowotne, nagrody i medale za osiągnięcia sportowe oraz użycie sprzętu sportowego na miejscu.

Kadra pedagogiczna

W trakcie obozu dzieci pozostają pod opieką wykwalifikowanej kadry, która dba nie tylko o jakość zajęć sportowych, ale i właściwe relacje w grupie. Nauka poprzez zabawę, twórcze rozwiązywanie konfliktów i trening innych umiejętności społecznych zintegrowane są ze wszystkimi aktywnościami sportowymi dzieci. Nasi uczestnicy z obozów zawierają także nowe przyjaźnie i umiejętności społeczne. Temu służy wypoczynek rowerowy, aby radość z przebywania w grupie miała też praktyczne wymiary radzenia sobie z nowymi relacjami w codziennym życiu dziecka.

Inne atrakcje

Podczas obozu rowerowego dzieci grają także w badmintona, unihokeja, piłkę nożną i siatkówkę, aby pogłębić ich umiejętności współpracy w grach zespołowych, zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie ze stresem. Uczymy też strzelania z łuku. Organizujemy wyprawy do parku linowego, rejsy rowerkiem wodnym po jeziorze i plażowanie. Dzieci lubią liczne gry terenowe i podchody, które są częścią pracy w grupie, a ogromną atrakcją są dla nich wyprawy nocne z noktowizorem. Szukanie skarbu i biegi na orientację kończą ogniska z pieczeniem kiełbasek. Staramy się bowiem, aby każda chwila pobytu wypełniona była maksymalną ilością zarówno atrakcji, jak i treści edukacyjnych.

Więcej szczegółowych informacji o obozach rowerowych znajdziesz na stronie firmy AgamaSport, która jest pionierem jeśli chodzi o organizowanie obozów o charakterze sportowym – https://www.agamasport.pl/oboz-tenisowy-i-rowerowy-dla-dzieci/