TOP 3 najpopularniejsze kolonie dla dzieci w lecie 2018

TOP 3 najpopularniejsze kolonie dla dzieci w lecie 2018

Czas wakacji letnich to dla wielu rodziców dzieci okres, gdy zadają sobie pytanie jak zagospodarować dwumiesięczny czas przerwy szkolnej swoim pociechom? Na jakiś czas można wysłać je do rodziny, wyjechać na wspólne czasy (niemniej – poza pracującymi w szkolnictwie – trudno wziąć dłuższy niż 3 tygodnie urlop w tym gorącym terminie). Warto przemyśleć także opcję zorganizowanych kolonii, których bogatą ofertę można znaleźć zarówno do nadmorskich, jak i górskich miejscowości, a także w tereny nizinne o zdrowym klimacie. Firmy prześcigają się w propozycjach. Na szczególną uwagę zasługują 3 kolonie – kulinarna, agroturystyczna oraz – w dzisiejszym czasie bardzo potrzebna – offline. Continue reading “TOP 3 najpopularniejsze kolonie dla dzieci w lecie 2018”

Półkolonie w Krakowie

Jak zapewnić dzieciom opiekę podczas wakacji, kiedy ty musisz pracować?

Wakacje to wspaniały czas dla każdego dziecka. Dla rodziców jednak bywa on problematyczny. Urlop trwa krótko, a dzieci mają czas wolny przez dwa miesiące. Kiedy są w szkole, to wiadomo, że przez pół dnia są pod opieką. W czasie wakacji pozostają w domu, kiedy rodzice muszą iść do pracy.

Gdyby tak można było wysłać je do babci na ten czas, najlepiej poza miasto, ale nie zawsze jest taka możliwość. Na kolonie trwające tak długi czas też raczej się dzieci nie wyśle. Jest jednak opcja, która może się spodobać. To półkolonie, czyli zorganizowany wypoczynek w mieście. Dzieci spędzają ciekawie czas, a przy tym mają zapewnioną opiekę.

Continue reading “Jak zapewnić dzieciom opiekę podczas wakacji, kiedy ty musisz pracować?”