Obóz tenisowy dla dzieci Kraków – cena

Obóz tenisowy dla dzieci Kraków – cena

Wakacje to doskonały okres na zainteresowanie naszych dzieci tenisem ziemnym lub pogłębienie ich umiejętności w tym zakresie. W Krakowie dostępne są oferty zarówno dziecięcych, jak i dziecięco-rodzinnych wyjazdów wypoczynkowo-szkoleniowych, kolonii tenisowych, a także półkolonii z tenisem w mieście. Warto wybrać tę, która najbardziej odpowiada temperamentowi naszego dziecka i jego potrzebom rozwojowym. 

Obozy łączone, multidyscyplinarne

Aby nie przeciążać dzieci jedną dyscypliną sportową, organizatorzy wypoczynku często decydują się na połączenie aktywności. Do tenisa dołączane są najczęściej lekcje jazdy konnej w stadninie, rowery lub żeglarstwo. To duże urozmaicenie dla dzieci, które zwłaszcza w początkowej fazie nauki tenisa mogą czuć się przytłoczone złożonością tej dyscypliny. Dlatego warto rozważyć uprawianie sportu towarzyszącego już na etapie wyjazdu wakacyjnego.

Zwróć uwagę na kadrę

Choć wydaje się to już dziś niemal oczywiste warto sprawdzić także zasoby kadrowe prowadzących zajęcia wyjazdowe. Oprócz trenerów sportowych powinni się w niej znaleźć pedagodzy, których obecność służy rozwojowi osobistemu dzieci. Nie każdy dobry trener tenisa jest przecież sprawnym pedagogiem, a sytuacja wyjazdu obfituje w wiele momentów kryzysowych, od porażki na korcie do konfliktu rówieśniczego, zwróćmy więc uwagę, czy nasze dziecko będzie miało w tym względzie odpowiednie wsparcie.

A może półkolonie?

Dla dzieci szczególnie wrażliwych i nieprzyzwyczajonych do wypoczynku z rodzicami dobrą ofertą są półkolonie tenisowe. Polegają one na tym, że dzieci uczestniczą w zajęciach z przerwą obiadową, a wieczorem wracają do domu. Zajęcia te odbywają się najczęściej w miejskich obiektach sportowych, co gwarantuje doskonałe zaplecze szkoleniowe. Dziecko wracające do domu ma szansę również odreagować zbyt intensywną dla niego obecność grupy rówieśniczej i dużych wyzwań sportowych, co może mieć znaczenie w przypadku dzieci nadwrażliwych, z problemami adaptacyjnymi lub innymi trudnościami w kontaktach rówieśniczych.

Kwestia sprzętu

Wybierając ofertę wypoczynkową dla dziecka warto dowiedzieć się, czy organizator zapewnia dziecku bazę sprzętową, aby nie kupować rakiet w pośpiechu i bez gwarancji kontynuacji sportu przez dziecko w roku szkolnym. Większość organizatorów wypoczynku wyjazdowego ma w swych zasobach całkowite wyposażenie sprzętowej, jednak nie ma takiej gwarancji w przypadku miejskich półkolonii.

Tenis to przygoda

Ostatnią kwestią jest pozostawienie decyzji dziecku o podjęciu wyzwania tenisowego, bo zniechęcenie przymusem i wyborem dokonanym przez rodziców może nas kosztować utratę motywacji dziecka na długie lata.

Więcej informacji i ceny za uczestnictwo w obozach tenisowych możesz znaleźć na stronie zajmującej się organizacją takich obozów – AgamaSport.