Zajecia judo dla dzieci

Zajęcia judo dla dzieci – Kraków

Judo dla dzieci w Krakowie

Judo jest sportem, który przygotowuje do życia. Pozwala dziecku na odkrycie swoich możliwości, ale także rozwija jego szybkość, wytrzymałość, siłę i zwinność. Dziecko staje się spostrzegawcze, opanowane i potrafi się skoncentrować. Po za tym judo uczy szacunku do przeciwnika, posłuszeństwa, konsekwencji oraz uczy technik upadania, które chronią przed kontuzja podczas codziennych czynności.

Zajęcia w Agamie Sport są prowadzone w niewielkich grupach, w salach z amortyzowana podłogą w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom podczas ćwiczeń. Zajęcia są przeprowadzane pod czujnym okiem instruktorów z odpowiednimi kwalifikacjami.

 

Zalety trenowania judo

W krakowskim klubie Grappling zajęcia judo są organizowane głównie dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Zajęcia są dopasowane do różnych etapów rozwoju fizycznego. W zajęciach judo uczestniczą także dorośli w celu uzupełnienia rzutów, które występują w brazylijskim Jiu-Jitsu oraz MMA.

Judo to nie tylko sport walki. Dzieci mogą z niego wynieść sporo cech, które przydadzą im się w życiu. Jest to dyscyplina harmonijnego rozwoju fizycznego, która kształtuje najważniejsze cechy fizyczne organizmu: zwinność, gibkość, równowagę, szybkość i wzmacnia siłę. Regularne treningi u dzieci uczą ich dyscypliny, cierpliwości, obowiązkowości oraz wytrwałości i nieustępliwości.

Grappling Kraków
ul. Czarnogórska 14
+48 510 447 103
biuro@grappling.pl

 

Co to Funny Judo?

Funny Judo to zajęcia judo przeznaczone dla najmłodszych. Najważniejszym elementem tych zajęć jest dobra zabawa podczas której odpowiednio dobrane ćwiczenia, gry i zabawy kładą nacisk na harmonijny rozwój z zakresu sprawności i koordynacji ruchowej dziecka. Podczas zajęć Funny Judo dziecko uczy się jak bezpiecznie upadać co zmniejszy ryzyko powstawania urazów w codziennym życiu.

UKS Judo Kraków
ul. Ojcowska 41/1
31-344 Kraków
NIP: 9452169848
REGON: 122641606
uksjudokrakow@gmail.com