Nauka gry w tenisa

Tenis dla dzieci w Krakowie

Zajęcia dla dzieci – Tenis Kraków

Na zajęciach mamy grupy różne pod względem wieku i umiejętności zawodników. W grupie dzieci do lat 7 stawiamy głównie na rozwój sprawności fizycznej, która z pewnością jest potrzebna do gry w tenisa. Prowadzone jest tzw: „tenisowe przedszkole”- jest to nauka gry w tenisa poprzez różne gry i zabawy ruchowe.

Dla trochę starszych dzieci i młodzieży program obejmuje naukę podstaw gry w tenisa ziemnego oraz doskonalenie jego techniki. Także dla graczy zaawansowanych znajdzie się program, który polega na intensywnym treningu nad doskonaleniem zagrań oraz pracę nad stosowaniem efektywnej techniki wobec przeciwnika.
Wszystkie zajęcia są prowadzone na krakowskich kortach tenisowych.

Więcej informacja na: biuro@agamasport.pl

 

Treningi dla dzieci i młodzieży

Queen’s Tenis prowadzi całoroczne treningi dla dzieci w Krakowie.. Naukę gry w tenisa mogą zacząć już dzieci w 5 lat, które poznają tenis w miłej, kolorowej oprawie. W szkole jest realizowany program Polskiego Związku Tenisowego – „Tenis10”. W ofercie mamy zajęcia indywidualne i grupowe. Uważamy, że dla dzieci lepsze są zajęcia grupowe, pozwalają spędzić miło czas z rówieśnikami. Również rywalizacja pomiędzy dziećmi zachęca je do większej pracy dzięki czemu mogą uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Ze względu na poziom zaawansowanie i wiek dzieci dzielimy je na 4 grupy:

  • poziom niebieskie – od 4 do 6 lat
  • poziom czerwony – od 7 do 8 lat
  • poziom pomarańczowy do 9 lat
  • poziom zielony – do 10 lat
  • poziom żółty – powyżej 10 lat

Queen’s Tenis Kraków
ul. Piastowska 26, Kraków
+48 796 728 693
queensteniskrakow@interia.pl

 

Treningi gry w tenisa dla dzieci i młodzieży

W szkole Teniskraków do każdej grupy wiekowej mamy dostosowaną odpowiednia metodę treningu, wielkość kortu i rodzaj piłek tenisowych (najmłodsi Uczestnicy grają na najmniejszym korcie i używają najwolniejszych piłeczek). Także ważnym elementem naszych treningów jest obserwacja i praca nad rozwijaniem komunikacji dzieci, pewności siebie oraz panowania nad emocjami. Trenerzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi a atmosfera którą tworzą na zajęciach sprawia, że dzieci chętnie wracają na kolejne treningi.

W ofercie szkoły jest:

  • „Przedszkole tenisowe” dla dzieci w wieku 4-6 lat
  • Szkoła tenisowa dla dzieci powyżej 7 roku życia oraz dla młodzieży

W naszej ofercie mamy także możliwość treningów personalnych. Jest to najbardziej intensywny i efektywny trening.

Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków
+48 505 530 053
biuro@teniskrakow.pl

 

Krakowska szkoła tenisa INTERTENIS – nauka gry w tenisa

W szkole Intertenis zajęcia dla dzieci prowadzone są z naciskiem na rozwój cech motorycznych dziecka jak i techniki uderzeń. Zajęcia  odbywają się w grupach, ale jest także możliwość zajęć indywidualnych. Wszyscy instruktorzy i trenerzy posiadają wysokie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z dziećmi. Zajęcia są prowadzone w 2 językach: polskim lub francuskim, tak więc jeśli dziecko miało styczność z tym językiem, może skorzystać też z konwersacji podnoszących poziom jego umiejętności językowych.

Krakowska szkoła tenisa INTERTENIS
+48 605 641 332
biuro@intertenis.pl
http://www.intertenis.pl/tenis-dla-dzieci.html

 

Nauka gry w tenisa dla dzieci Kraków

Zajęcia są prowadzona jest przez wykwalifikowaną kadrę, wiążącą swój rozwój zawodowy z tenisem. Zajęcia odbywają się w grupach, ale mamy także możliwość zajęć indywidualnych. Zależy nam głównie na grupach 4 osobowych, w większych grupach trudniej jest o efektywne prowadzenie zajęć. Zajęcia indywidualne – niezmiernie ważne w treningu gry w tenisa, powinny być na pewnym etapie połączone z treningiem grupowym głównie z powodu rywalizacji w grupie rówieśniczej. Dzieciom, które złapią tenisowego bakcyla, szczególnie polecamy połączenie obu form zajęć. Trening indywidualny oraz grupowy.

PROTENIS Kraków
+48 784 037 097
szkola@proteniskrakow.pl
http://proteniskrakow.pl/tenis-dla-dzieci-i-mlodziez/