TOP 3 najpopularniejsze kolonie dla dzieci w lecie 2018

TOP 3 najpopularniejsze kolonie dla dzieci w lecie 2018

Czas wakacji letnich to dla wielu rodziców dzieci okres, gdy zadają sobie pytanie jak zagospodarować dwumiesięczny czas przerwy szkolnej swoim pociechom? Na jakiś czas można wysłać je do rodziny, wyjechać na wspólne czasy (niemniej – poza pracującymi w szkolnictwie – trudno wziąć dłuższy niż 3 tygodnie urlop w tym gorącym terminie). Warto przemyśleć także opcję zorganizowanych kolonii, których bogatą ofertę można znaleźć zarówno do nadmorskich, jak i górskich miejscowości, a także w tereny nizinne o zdrowym klimacie. Firmy prześcigają się w propozycjach. Na szczególną uwagę zasługują 3 kolonie – kulinarna, agroturystyczna oraz – w dzisiejszym czasie bardzo potrzebna – offline.

Kolonia Vouge Chef Junior w Poddąbiu (dla dzieci w wieku 7 – 12 lat) – cena od 999 zł

Podczas siedmio – lub czternastodniowego pobytu dziecko będzie miało okazję wcielić się w rolę kucharza. To znakomita propozycja dla domorosłych fanów sztuki kulinarnej. W programie przewidziane są takie atrakcje jak:

  • założenie indywidualnej książki kucharskiej, która jest doskonałą pamiątką z takiego wyjazdu;
  • nauka podstaw pracy w kuchni (bezpieczeństwo korzystania ze sprzętów, przeliczniki miar itp.);
  • opanowanie prostych przepisów na kolacje czy desery kulinarnych pod okiem doświadczonej kadry;
  • zapoznanie się z kulturą jedzenia w innych krajach jak również ze staropolską tradycją;
  • zachęcanie do spożywania zdrowej żywności na bazie warzyw.

Ponadto na dzieci czekają ciekawe konkursy m.in. drużynowy quiz o sztućcach, przyprawach czy też – nawiązujący do popularnego programu telewizyjnego – pojedynek mistrzów, gdzie wykonane potrawy oceniać będzie jury. Również w cenie przewidziane są atrakcyjne wycieczki – m.in. do Sowińskiego Parku Narodowego, a za wniesieniem dodatkowej opłaty wyjazdy do parku trampolin w Słupsku, aquaparku w Jarosławcu oraz parku linowego w Rowach.

Kolonie na Wsi w Radowie Małym w gospodarstwie agroturystycznym (dla dzieci w dwóch grupach wiekowych 6 – 8 lat; 9 – 11 lat) – cena 1 059 zł/dziecko

Zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym w malowniczo położonej miejscowości na Wysoczyźnie Łobeskiej to świetna okazja dla typowych mieszczuchów na poznanie jak wygląda spokojne życie na wsi. Zwierzęta domowe (pies, kot, koniki) oraz bliskie sąsiedztwo lasu i dużej łąki (na terenie gospodarstwa) to niewątpliwe atuty.

 Do głównych atrakcji pobytu należą:

  • szereg drużynowych gier i zabaw, takich jak: turnieje piłki nożnej w dmuchanych kulach, terenowe podchody z zagadkami (odczytywanie za pomocą kodów QR), olimpiady sportowe, tworzenie pejzaży z wykorzystaniem farb do malowania palcami itp.);
  • warsztaty, połączone z atrakcyjną grą, na temat rozpoznawanie i wyrażania własnych emocji, opowieści o marzeniach, jak również poruszające zmysły (węch, smak, dotyk, wzrok)
  • warsztaty rękodzielnicze (m.in. pisanie wiecznym piórem, odlewów gipsowych, kulinarne, tworzenia z filcu itp.);
  • zabawy integracyjne – z chustą Klanza, ogniska, zabawy w basenie, dyskoteki tematyczne przy muzyce i inne.

Za dodatkową opłatą możliwe jest skorzystanie z wycieczki do Tematycznych Ogrodów Zmysłów (Hortulus i Spectabilis).

Kolonia Offline w Murzasichle (dla dzieci w wieku 7 – 12 lat) – cena od 909 zł/dziecko

Jako, że w dzisiejszych czasach już nawet najmłodsi przesyceni są techniką i cyfryzacją, warto na tydzień lub dwa oderwać je od komputera, telewizora czy smartfonów. Doskonała propozycja pod wiele mówiącą nazwą “offline” jest tego świetnym przykładem. Na dzieci czekają inne atrakcje, takie jak:

  • tworzenie skrzyni skarbów ozdabianej techniką decoupage (rewelacyjna pamiątka z pobytu, do której trafią wszelkie wykonane podczas kolonii przedmioty);
  • tworzenie gadżetów z wykorzystaniem różnych technik (np. piaskowa ramka, latawiec, zakładki filcowe do książek, gniotki, biurkowy organizer na przybory, ozdabianie poduszek, skarbonki z butelek;
  • ekologiczna wycieczka z elementami nauki dbania o środowisko;
  • zabawy animacyjne: zapomniane gry takie jak np. cymbergaj, eksperymenty fizyko-chemiczne, zabawa wędkarska czy też dyskoteka z piniatą (stworzoną wcześniej przez dzieci).

W ramach opłaty podstawowej przewidziane są także wycieczki do Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Zakopanego, a za dodatkową opłatą – wyjazd do Aquaparku w Termach Chochołowskich czy też parku linowego.